Makina në Itali përplas tre shqiptarë që po shkonin në punë me biçikleta, njëri vdes

Duhet të lëçisni

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

Një 24 vjeçar italian është ndaluar nga policia italiane pasi ka aksidentuar rëndë 3 emigrantë shqiptarë që me biçikleta po udhëtonin drejt vendit të tyre të punës.

Njëri prej shqiptarëve i moshës 26 vjeç ka ndërruar jetë në spital, ndërsa dy të tjerët janë në gjëndje të rëndë por jashtë rrezikut për jetën.

Tre emigrantët shqiptarë punonin në një fermë në rajonin e Kampanjës. Ngjarja ka ndodhur në rrugën që lidh Napolin me Kazertën.

Pasi ka akisdentuar 3 shqiptarët, i riu italian nuk ka ndaluar për t’i ardhur në ndihmë por është larguar me shpejtësi duke dërguar makinën tek mekaniku për ta sistemuar nga dëmet e aksidentit.

Identifikimi i automjetit u bë falë kamerave të sigurisë së rrugës.  24-vjeçari italian është ndaluar në flagrancë në ofiçinën ku kishte dërgaur makinën për ta riparuar.

Ai ka pranuar fajësinë e është vënë në urdhrin e arrestit shtëpiak në dispozicion të autoriteteve gjyqësore. Policia italiane ka vërtetuar gjithashtu se motori i automjetit ishte i trukuar.

http://www.oranews.tv/article/itali-makina-perplas-tre-shqiptare-njeri-vdes

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...