Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Lulzim Basha për Radio Europa e Lirë: Zgjedhje në 30 qershor nuk ka! (film)

Nga 27.al 0

“Publikimet më të fundit të “Bild” dëshmojnë se kemi shkrirjen e krimit partisë në pushtet dhe institucionet në një. Zgjidhja nuk mund të kalojë me marrëveshje dhe thjesht me pazar mes palëve. S’mund të ketë zgjidhje pa drejtësi, pa i dhënë fund pandëshkueshmërisë së politikanëve, të cilët bashkë me kriminelët kanë vjedhur zgjedhjet e kanë ngritur një qeveri ilegjitime”.

Kështu është shprehur Lulzim Basha gjatë një interviste për Radio Europa e Lirë.

Ai ka ngulmuar se zgjedhje më 30 qershor nuk mund dhe nuk do të ketë me një parti të vetme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej