Luksemburgu, një tjetër eksperiment i shkuar dëm

Duhet të lëçisni

Asnjë vdekje Covid në vend, rastet e reja kapin nivelet më të ulëta që prej fillimit të pandemisë

Gjatë 24-orëve të fundit në vend nuk është shënuar asnjë vdekje Covid, ndërkohë që janë regjistruar 3 raste të reja nga 3027 testime të...

Nëna e Ronaldos flet për të ardhmen e yllit portugez: Do të luajë edhe 3 vite të tjera…

Nëna e Cristiano Ronaldos, Maria Dolores beson se djali i saj mund të luajë në nivelin më të lartë të futbollit edhe për disa...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Ndërron jetë 10 minuta pasi bëri dozën e dytë të Pfizer 56-vjeçarja në Greqi

Një 56-vjeçare në Greqi ka vdekur 10 minuta pas marrjes së dozës së dytë të Pfizer. Mediat fqinje raportojnë se gruaja ishte në dhomën...

E kemi fituar (0-2) ndeshjen tjetër miqësore, por trajneri De Biazi duhet të vazhdojë të mendohet për formacionin përfundimtar. Përballë Luksemburgut, as alternativat që hodhi në fushë nuk mund të konsiderohen definitive, pasi niveli i kundërshtarit nuk ta lë një mundësi të tillë. Një pjesë e parë e dobët, në një stadium të mbushur pothuajse i gjithi me shqiptarë. Dhe mbi të gjitha me një kapacitet 400 vende më të vogël se “Selman Stërmasi”. Një pjesë e parë ku porta e kundërshtarëve tanë modestë u godit vetëm dy ose tri herë (ndoshta duhet memorizuar një goditje standarte e ekzekutuar në mënyrë perfekte nga Gashi). Por në fund të kësaj periode ishte Cikalleshi që nxorri jashtë loje portjerin vendas, ndërhyrja e të cilit u ndëshkua me karton të kuq nga gjyqtari austriak i takimit. Tani e kishim të gjithë fatin me vete, për të bërë “autokritikën” e Vjenës. Me rifillimin e takimit përsëri asgjë, ndërkohë që trajneri u bind se duhet të dërgonte në fushë pikërisht ata që duheshin. Në të 63’ filluam të tregonim që na mjafton një kundërshtar më pak dhe pas një asisti të Kaçes, Sadiku i sapo hyrë në fushë e dërgoi topin në rrjetë dhe 1-0. Ndërsa 15 minuta më vonë, Cikalleshi e zgjidhi me “dhunë”, duke dyfishuar avantazhin.

Vendasit nuk ishin më në fushë, madje ata nuk ishin as vendas në atë stadium kuqezi. Ndërsa për tanët, ai i djeshmi mund të konsiderohet një tjetër eksperimet i shkuar dëm.

 

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Asnjë vdekje Covid në vend, rastet e reja kapin nivelet më të ulëta që prej fillimit të pandemisë

Gjatë 24-orëve të fundit në vend nuk është shënuar asnjë vdekje Covid, ndërkohë që janë regjistruar 3 raste të reja nga 3027 testime të...

Nëna e Ronaldos flet për të ardhmen e yllit portugez: Do të luajë edhe 3 vite të tjera…

Nëna e Cristiano Ronaldos, Maria Dolores beson se djali i saj mund të luajë në nivelin më të lartë të futbollit edhe për disa...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Ndërron jetë 10 minuta pasi bëri dozën e dytë të Pfizer 56-vjeçarja në Greqi

Një 56-vjeçare në Greqi ka vdekur 10 minuta pas marrjes së dozës së dytë të Pfizer. Mediat fqinje raportojnë se gruaja ishte në dhomën...

Dy viktima dhe 19 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 3.680 teste, ndërsa janë regjistruar 19 raste të...