Lezhë/ Numërohen 7 kuti. Kryeson PS, ndiqet ngushtë nga PD, surprizon PDIU

0
234

Ora 04:05/ Në qarkun e Lezhës, i cili prodhon 7 mandate deputetësh, deri më tani janë numëruar 28 nga 263 kuti votimi.

Bazuar në këtë numërim, PS udhëheq me 2647 vota, e ndjekur nga PD me 2031 vota, LSI me 750 vota dhe PDIU me 178 vota.

Ora 02:30/ Procesi i numërimit të votave ka nisur dhe në Qarkun e Lezhës, ku nga 7 kutitë e para të numëruara udhëheq PS e ndjekur nga PD, LSI dhe PDIU.

Partia Socialiste ka siguruar 603 vota ose 44.6%, Partia Demokratike ka marrë 508 vota ose 37,5%, LSI ka 178 vota ose 13,2% dhe surpriza e këtij qarku duket PDIU që ka zënë vedin e katërt me 52 vota ose 3,8%.

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.