Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Lamtumirë Barcelona, Coutinho transferohet te Bayern

Nga Klodiana 0

Tani është zyrtare. Coutinho transferohet te Bayern në formë huazimi me të drejtë blerjen e kartonit në fund të sezonit.

 

Kampionët gjermanë do të paguajnë si fillim nga 15 deri në 20 milion euro, ndërsa çmimi për blerjen e lojtarit është 120 milion euro. Një shifër rekord për kohën, por që paraqitjet e tij në fushë nuk e shpërblyen asnjëherë këtë investim.
Tani te Bayern Munich ka mundësi të tregojë edhe një herë veten, teksa bavarezët do të kenë ndihmën e një futbollisti me klas të padiskutueshëm, por që është në dorën e Nico Kovac të nxjerrë në pah të gjithë kualitetin e brazilianit.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej