- Advertisement -

TAG

Bayern Munich

Bayern Munich mendon për mesfushën, kërkon transferimin e “Pogba” së ri

Bayern Munich është në kërkim të përforcimeve dhe për në verë ata kanë piketuar një mesfushor qendre që po spikat tek Ajax. Kampionët e Gjermanisë...

Lajm i keq, ylli i Bayern Munich probleme me zemrën, flet trajneri

Anësori i majtë i Bayern Munchen Alphonso Davies, u infektua me Covid-19 më 5 janar, teksa do i duhet të presë për t’u rikthyer...

“Urime Bayer”, lapsusi i Neymar nuk i shpëton klubit gjerman

PSG u mposht nga Bayern Munich në finalen e Champions League dhe Neymar u pa shumë i zhgënjyer pas ndeshjes. Braziliani madje shpërtheu në...

Shkruan shqip dhe vendos flamurin kuqezi, mesazhi i veçantë i Bayern Munich (foto lajm)

Bajern Mynihu është skuadra më e madhe në Gjermani, e cila ka fituar shumë trofe dhe ka tifozë të shumtë në gjithë botën. Të shumtë janë...

Lamtumirë Barcelona, Coutinho transferohet te Bayern

Tani është zyrtare. Coutinho transferohet te Bayern në formë huazimi me të drejtë blerjen e kartonit në fund të sezonit.   Kampionët gjermanë do të paguajnë...

Ribery rinovon me Bayern deri në 2019

Mesfushori i Bayern Munich Franck Ribery ka rinovuar kontratën për një vit tjetër. 35-vjeçari ka treguar se mund të luajë akoma në nivelet e larta...

Marcelo pranon se ishte penallti: Po të thoja jo, do të gënjeja!

Marcelo pranoi se topi e preku dorën e tij brenda zonës së penalltisë, në mes të ankesave të Bayern Munich, pasi Real Madridi arriti...

Bayern mposhtet në shtëpi, Marcelo & Asensio i japin fitoren spanjollëve (film – golat)

Real Madrid ka marrë një rezultat shumë të rëndësishëm, teksa ka fituar 2-1 në Allianz Arena. Vetë ndeshja ishte mesatare, madje në disa momente...

Duel titanësh në “Alianz Arena”, ja si pritet të luajnë Bajerni dhe Reali

Jup Hejnkes deklaroi në konferencën për shtyp se mbrojtësi David Alaba nuk u stërvit në seancën e fundit stërvitore me skuadrën dhe do të...

Thiago i jep fitoren Bayern-it ndaj Sevilla-s (film)

Bayern Munich ka treguar eksperiencën e tij në Champions League duke mundur Sevilla-n, me pak fat, në Ramon Sanchez Pizjuan me rezultatin 2-1. Bavarezët...

Latest news

Marrëveshja Rama-Basha, Meta: 17 Maji, dita më e errët e pluralizmit politik

Presidenti Ilir Meta e ka nisur konferencën e tij me marrëveshjen e 17 majit të vitit 2017 të nënshkruar midis kryeministrit Edi Rama dhe...

Finalja e Conference League/ Duka për “La Repubblica”: Ndihemi krenarë

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, në një intervistë për La Repubblica, ka folur për finalen e Conference League, e cila do zhvillohet në Tiranë,...

Balla i propozoi të ulen/ Alibeaj: E bëri kastile, do të trazojë ujrat

Kreu i Grupit Parlamentar Enkelejd Alibeaj foli në lidhje me propozimin e Taulant Ballës për të diskutuar veç në lidhje me emrat e mundshëm...

Presidenti i ri/ Alibeaj pranon ftesën e Ballës

Ndonëse debatuan gjatë gjithë mbledhjes, Enklejd Alibeaj nuk e refuzoi ftesën e Taulant Balla që pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve të shkonin të...

Armë dhe municion në lokal, shpallet në kërkim pronari në Kavajë

Është finalizuar me sukses operacioni policor i koduar “Black”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Kavajë. Policia ka arrestuar një 19-vjeçar me iniciale A....
- Advertisement -