Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kuvendi çon në KQZ 56 mandatet që dorëzoi opozita

Nga Media 0

Kuvendi ka çuar në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve 56 mandatet e dorëhequra të opozitës. Në bazë të ligjit, afati për dorëzimin e kërkesave në KQZ, është 30 ditë, por Kuvendi i ka dërguar listat në Komision brenda 24 orëve.

Pas depozitimit të kërkesave në KQZ, ky institucion do të zhvillojë procesin e zëvendësimit të deputetëve aktual me listat pasardhëse nga partitë kryesore. Nëse ata do të japin sërish dorëheqjen, lista do të vazhdojë deri në mbarimin e kandidaturave, proces i cili do të zgjasë disa javë, në mos disa muaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej