Kush fshihet pas kostumit të kryeministrit të Shqipërisë?

Duhet të lëçisni

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon kualicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Atentati në Kamëz, Cukali dyshohet të jetë porositësi, si u vendos eksplozivi në makinë

Gjergj Cukali i arrestuar mbrëmjen e sotme për atentatin me eksploziv ndaj Gjon Memës dy javë më parë në Kamëz, dyshohet se ka pasur...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

PD prezanton planin për energjinë, Basha: Ulim faturat për 70% të familjeve shqiptare, bashkojmë tregjet me Kosovën

Partia Demokratike ka prezantuar programin për energjinë, ku kreu i saj Lulzim Basha, ka premtuar ulje të çmimit të naftës dhe të energjisë  elektrike. Sipas...

Nga Erges Eskiu

Disa detaje nga shfaqja e djeshme.

Nuk lejon ta ndërpresin, por ai i ndëpret pafund gazetarët kur ata mundohem të bëjnë pyetje.
Kapet pas fjalëve dhe luan me to për t’u shmangur nga thelbi dhe për të sjellë në lojën e vet gjithë të tjerët duke bulluar gazetarët, intimiduar dhe duke i ndërprerë atyre fjalën për të djegur kohën televizive.

Aktron si të ishte në kafen e lagjes dhe jo të sillet si kryeministër në emisionin politik me audiencën më të lart në vend e ku populli pret pergjigje konkrete politike dhe shteruese prej tij.

Nuk shqetësohet kur i thonë se ke dalë foto me kontigjent të botës së krimit. Tregon nivel të ulët morali politik kur i thonë se ke rrënë në përgjime me njerëz të akuzuar për vjedhje votash e kur thotë se nuk i intereson nëse Vangjushi është shpallur non grata, për korrupsion të madh nga SHBA, ai ka qënë, është dhe do të mbetet mik i kryeministrit edhe nëse shkon në burg.

Tregon pandjeshmeri totale për jetën njerëzore dhe nuk jep asnjë mbështetje për gazetarin, që ka marrë kërcënime nga bota e krimit dhe i rrezikohet seriozisht jeta. Nuk ekzagjeroj aspak, më vjen shumë keq ta them, por pas kostumit të kryeministrit të Republikës së Shqipërisë fshihet një vrasës gjakftohtë!

Aspak, asgjë nuk i intereson veç pushtetit dhe parase!

Po të shohësh me vemendje, Rama shfaqet krejt i kthjellet në atë, që do të trasmetoj në publik. është i përqendruar të luaj me fjalët e gazetarëve, të mos i ler ata të përfundojnë pyetjen e tyre, t’i ofendoj ata, t’i shpërqendroj, t’i nxjerre nga vetja dhe te mos munden ta pyesin per atë, që duhet pyetur e publiku të mos arrij të perceptoj atë që gazetaret kanë për të thënë, por të merren vetëm me shfajen e kryeministrit gjoja kontigjent psikiatrik e gjithashtu t’u hyj ne tru propaganda e tij fal regjistrit të zërit të tij më lartë se ai i gazetarëve dhe mashtrimit të përsëritur.

Pra, Ai nuk është aspak i përqendruar te ajo që do thotë gazetari ose gazetarja, te pyetja që ata do bëjnë sepse ai e ka shume të qartë atë, ai thjeshtë ka interes të harxhoj kohën televizive duke intimiduar, penguar gazetarët të bëjnë pyejte dhe të përgjigjet për ato që do ai.

Nje mjek psikiater për të do mund të shprehej:- roli budallait nuk i shkon, por e luan shume mire. Përfundimi… është një vrasës gjakftohtë!

Asnjë gjë nuk ka rastësore në qeverisjen e tij 7-vjeçare me krimin, për krimin.  7 vjet qeverisje të mbushur me dështim dhe pas asnjë arritje për t’u shënuar.

Qytetarët e ndershëm kanë për detyrë patriotike të ngrihen fuqishëm dhe të ndalin Ramën sepse asgjë pozitive nuk ka për ta në horizont me këtë kryeministër. Nëse duan të kenë një jetë të qetë e dinjitoze, të qëndrojnë në shtëpinë e tyre, më familjen e tyre, të kenë një punë dhe një të ardhme për fëmijët duhet të ngrihen fuqishëm.

Nuk ka nevojë të jenë të dhunshëm, mjafton të jenë të vendosur e të mos largohen nga sheshi derisa kryeministri të dorëhiqet! Ndryshimi nuk duhet të vij si rrotacion, por si vullnet i qartë i qytetarëve të Republikës së Shqipërisë.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon kualicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Atentati në Kamëz, Cukali dyshohet të jetë porositësi, si u vendos eksplozivi në makinë

Gjergj Cukali i arrestuar mbrëmjen e sotme për atentatin me eksploziv ndaj Gjon Memës dy javë më parë në Kamëz, dyshohet se ka pasur...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

PD prezanton planin për energjinë, Basha: Ulim faturat për 70% të familjeve shqiptare, bashkojmë tregjet me Kosovën

Partia Demokratike ka prezantuar programin për energjinë, ku kreu i saj Lulzim Basha, ka premtuar ulje të çmimit të naftës dhe të energjisë  elektrike. Sipas...

Ndryshon ligji në Gjermani: Postierët mund të hapin paketat në rast u duken të dyshimta

Gjermania ndryshon ligjin për Shërbimin Postar dhe detyron postierët që t’i dorëzojnë në polici paketat që u duken të dyshimta. Organeve të policisë dhe të...