Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kurti letër Thaçit, Kosova ka nevojë për një president që respekton kushtetutën

Nga Klodiana 0

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti i ka dërguar një letër presidentit Hashim Thaçi për temat që do të diskutohen gjatë takimit të sotëm me të.

Kurti ka njoftuar Thaçin, se çështja e vetme për të cilën do të bisedojë sot me të, është se kur do të jetë koha më e përshtatshme për shpërndarjen e Kuvendit.

Kryeministri në detyrë ka kërkuar nga presidenti ta respektojë Kushtetutën, pasi sipas tij, Kosova ka nevojë për një president që e respekton atë deri në çdo pikë e presje.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej