- Advertisement -

TAG

Presidenti Hashim Thaçi

Thaçi: Tani është koha që Kosova të bëhet anëtare e OKB-së

Në kuadër të 75-vjetorit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, presidenti Hashim Thaçi deklaroi se është koha që Kosova të bëhet anëtare e kësaj...

Aksidentohet djali i presidentit Hashim Thaçi

Endrit Thaçi, djali i presidentit Hashim Thaçi ka pësuar një aksident ditën e sotme. Për këtë informacion ka reaguar edhe policia e Kosovës, e cila...

Thaçi, rrugë të gjatë për drejtësi, analisti: Përpjekje për të sabotuar dialogun

Analisti Adri Nurellari në “Abc e mëngjesit” u shpreh se aktakuza ndaj Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi vë në pikëpyetje shumë çështje në lidhje...

Haradinaj përshëndet Thaçin: Nuk ekziston asnjë gjyq që mund të gjykojë përpjekjen e një populli për të jetuar

Ish- kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përshëndetur Presidentin Hashim Thaçi për t’u paraqitur në Hagë përballë akuzave dhe drejtësisë. Përmes një postimi në Facebook,...

Presidenti Hashim Thaçi mbërrin në selinë e PD-së, takim me Lulzim Bashën

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sapo ka mbërritur selinë e Partisë Demokratike në Tiranë, teksa pritet të zhvillojë një takim me kreun demokrat, Lulzim...

Ish ambasadori: Në 2018 Thaçi më ka thënë se do të merrte Preshevën

Ish ambasadori Mal Berisha në një intervistë të dhënë këtë të mërkurë për Abc-në e Mëngjesit është shprehur se ka ardhur momenti që politika...

Pedagogu bën parashikimin e fortë: Qeveria Hoti u krijua për një qëllim, të finalizojë marrëveshjen Kosovë-Serbi

Situata politike në Kosovë ditët e fundit është futur në një ngërç, i cili përfundoi i zgjidhur me votimin e qeverisë së re, me...

Kuvendi i Kosovës mban sot seancë për votimin e Qeverisë Hoti

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, të dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit, do t’i drejtohen serish ulëseve të tyre për të zgjedhur një qeveri...

Qeveria e re në Kosovë, seanca e votimit do të mbahet më 3 qershor

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që të mërkurën në ora 11 të mbahet seanca, në të cilën pritet të votohet qeveria e...

Kurti: Qeveria në detyrë nuk i nënshtrohet këtij Presidenti helaq

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thënë se regjimi i vjetër po shpurdh nëpër studiot televizive dhe se po refuzojnë ta kuptojnë që koha...

Latest news

“Ne duam që ai të ketë sukses”, politikani i afërt i Trump, uron Joe Biden

I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka uruar Joe Biden i cili mori sot zyrtarisht detyrën si president...

Sekuestrohen miliona euro pasuri në Tiranë, i përkasin personave të përfshirë në trafik droge

Një aksion i madh policie ka ndodhur së fundmi në Tiranë, ku si qëllim ka qenë sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Makina përfshihet nga flakët në Laprakë, ja kush janë dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Laprakë, Tiranë. Për fatin e mirë, drejtuesi i mjetit, me iniciale B.K., ka mundur të...

Betohet Joe Biden, Presidenti I 46-të i Shteteve të Bashkuara (film)

Me dorën në Bibël është betuar Presidenti i 46 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Në një ceremoni të pazakontë, ku parardhësi...

Shpëtim Idrizi: “Zëri i gazetës “Çamëria” solli në vëmendje sërish Çështjen Çame dhe penat që kanë shkruar e kanë mbajtur gjallë kauzën e...

Një një aktivitet të organizuar në kuadër të "Javës Çame", u përkujtua sot 30-vjetori i Gazetës "Çamëria", një zë i rëndësishëm për mbajtjen gjallë...
- Advertisement -