Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bilanc tragjik edhe për Francën, në 24 orë humbin jetën 499 persona nga koronavirusi

Nga Klodiana 0

Franca është një tjetër vend që duket se po përballet me rritjen e humbjeve të personave për shkak të koronavirusit.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 499 viktima nga koronavirusi duke e çuar numrin e të vdekurve në 3523 persona. Ky ishte numri më i madh i të vdekurve që nga shpërthimi i pandemisë në vend.

Në total Franca ka regjistruar 52.128 raste të konfirmuara me Covid-19. Aktualisht janë 22.757 persona të hospitalizuar me koronavirus, ndërkohe 5.565 prej tyre ndodhen në kujdesin intensiv.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej