Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kur do të marrë fund karantina? Çfarë thotë Pëllumb Pipero?

Nga 27.al 0

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero, i ftuar në emisionin Opinion, iu përgjigj disa pyetjeve të qytetarëve në lidhje me koronavirusin.

Një prej pyetjeve ishte se kur do të përfundojë karantina. Lidhur me këtë mjeku tha se fundi i javës së dytë fillimi i javës së tretë të prillit do fillojë të zbutet shumë.

“Nëse qytetarët kanë respektuar urdhërat e qeverisë, nga fillimi i javës së tretë të prillit do fillojnë të zbuten masat, se kur do hiqen fare nuk e di. Fundi i javës së dytë fillimi i javës së tretë të prillit do fillojnë të zbuten shumë”, tha mjeku.

Ndërsa në lidhje me opinionin e tij nëse duhet të kemi më shumë testime Pipero tha se duhet të kemi më shumë “për konfirmim, të gjurmojmë sa më shumë raste kontakti”.

/Opinion/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej