Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kryemadhi në SHBA takim me profesor Daniel Serwer: Pa Shqipërinë me sytë tanë

Nga Ejona 0

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ndodhet ne Ëashington e ftuar në Mbledhjen Vjetore të “US Association of Former Members of Congress”.

Në një njoftim në faqen e saj në Facebook ajo njofton takimin që ka zhvilluar në Ëashington me profesor Daniel Serëer të Qendrës për Çështjet Transatlantike, në Shkollën për Studime të Avancuara Ndërkombëtare, Johns Hokpins.

Ja postimi i saj i plotë

Pata kënaqësinë të takoja në Ëashington profesor Daniel Serëer të Qendrës për Çështjet Transatlantike, në Shkollën për Studime të Avancuara Ndërkombëtare, Johns Hokpins. ( https://ëëë.sais-jhu.edu/daniel-serëer)

Diskutuam dhe bashkëbiseduam për problematika nga më të ndryshmet parë nga këndvështrime shumë interesante. Debatuam dhe pamë Amerikën me sytë e Daniel Serëer, ashtu si edhe ai pa Shqipërinë me sytë tanë.

Një bisedë e frytshme, me ide të qarta, si vendi mund të dalë nga kriza dhe të kthehet sërish në shtëpi për të gjithë shqiptarët.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej