Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Krujë/ Digjen dhjetëra hektarë pyje, kërkohet ndërhyrje e menjëhershme nga ajri

Nga Ejona 0

Dhjetëra hektarë me sipërfaqe pyjore në Krujë janë duke u djeguir në këto momente, ndërsa ndërhyrja e forcave zjarrfikëse duket e pamundur.

Sipas informacioneve paraprake, zjarri në malin e Krujës është i qëllimshëm dhe për shkak të terrenit të thyer e mungesës së rrugës forcat zjarrfikëse e kanë të pamundur të afrohen për të shuar flakët.

Flakët kanë nisur në afërsi të fshatit Rrancë, kurse shtëllungat e tymit kanë mbulluar gjithë zonën.

Autoritetet lokale kanë kërkuar ndërhyrje të menjëhershme nga ajri me helikopter për të shuar flakët pasi janë dhjetëra hektarë pyje duke u djegur.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej