- Advertisement -

TAG

Krujë

Helmimi nga uji në Krujë, pezullohen dhe vihen nën hetim tre zyrtarë

Nga Xhensila Kodra Prokuroria e Krujës procedon për shpërdorim detyre 3 zyrtarë të ujësjellësit në këtë qytet. Hetimet po kryhen për Ledio Çela, administrator i ndërmarrjes...

“Kryetari i Bashkisë po ruan arat e hashashit”, qytetari: Poshtë Rama!

Banorët e Krujës janë ngritur në protestë ditën e sotme, për shkak se prej një jave nuk furnizohen me ujë të pijshëm, ndërsa me...

Mbi 600 të helmuar, protestë për ujin e pijshëm në Krujë (film)

Një grup qytetarësh protestuan mesditën e sotme në Krujë përpara bashkisë së qytetit për shkak të problemit me ujin e pijshëm që solli helmimin...

Protesta në Krujë, qytetarët: Do ketë bllokime aksesh

Qytetarët kanë dal në protestë mesditën e sotme në Krujë përpara bashkisë së qytetit për shkak të problemit me ujin e pijshëm që solli helmimin...

Uji u rikthye pas 5 ditësh vetëm 1 orë, irritohen qytetarët në Krujë

Pas 5 ditësh ndërprerje mbrëmë rinisi furnizimi me ujë të pijshëm në Krujë, por ka zgjatur vetëm një orë. Nëpër rubinetët e banesave uji është...

Helmimi masiv në Krujë, reagon Ujësjellësi: Rikthehet furnizimi me ujë vetëm për përdorim sanitar

Në vijim të njoftimeve mbi situatën e ndodhur në qytetin e Krujës me ujin e pijshëm dhe mbi furnizimin në ditët në vazhdim të...

Berisha: Shkaku i vërtetë i helmimit të qytetarëve në Krujë është ujësjellësi elektoral i Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për helmimin masiv të qytetarëve në Krujë. Sipas Berishës, shkaku i helmimit është ujësjellësi elektoral i Edi Ramës, por ky...

Helmimi masiv në Krujë, Rama ia “faturon” përgjergjësinë ujësjellësit: Qeveria bëri investimin

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për helmimin masiv të qytetarëve në Krujë. Në një prononcim për mediat pas mbledhjes në selinë e PS me...

Helmimi nga uji në Krujë, Manastirliu: Fluksi ra, presim analizat për shkakun

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu u shpreh në përfundim të mbledhjes së qeverisë se situata në Krujë është nën kontroll dhe se është në...

Uji ka prani amoniaku! Kërkohet zbrazja e depozitave në Krujë

Situata alarmante në qytetin e Krujës ka bërë që ujësjellësi i zonës të kërkojë boshatisjen e depozitave. Që nga dita e hënë, ujësjellësi në...

Latest news

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...

Vrasja e Xhuliana Topallit, babai: Unë askënd s’kam për të falur, drejtësia le të veprojë

Babai i 40- vjeçares Xhuljana Topalli që u vra para syve të tij nga ish- bashkëshorti Niko Hila ka deklaruar se nuk ka për...

Vendimet e KLP, zgjatet me 3 muaj mandati i 6 prokurorëve (EMRAT)

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot, më 24.01.2022, mbledhjen plenare të radhës në praninë e 10 (dhjetë) anëtarëve, në mungesë për arsye shëndetësore,...

Të shtëna me armë brenda një universiteti, një viktimë dhe 3 të plagosur, autori vret veten

Një sulm me armë është raportuar në një Universitet në Gjermani. Raportohet se një student është vrarë dhe tre të tjerë kanë mbetur të...

Dështon Veliaj, zgjidhet kryetari i ri i Shoqatës Tirana

Kryetari i ri i Shoqatës së Futbollit Tirana është zgjedhur, Krenar Alimehmeti, në zgjedhjet që u mbajtën pasditen e sotme në ambientet e FSHF. Alimehmeti...
- Advertisement -