Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kriza nga koronavirusi, ulje pagash edhe te Barcelona

Nga Klodiana 0

Kriza ka prekur edhe një klub të madh si Barcelona, që së fundmi ka dalë me një deklaratë dhe bën me dije se do të ketë ulje pagash për futbollistët dhe për të gjithë ata që punojnë për klubin. Në ditët e shkuara është raportuar se futbollistët nuk janë dakord më këtë vendim.

Sa i takon shkurtimit të pagave, ende nuk ka shumë detaje, por thuhet se do të ketë një proporcionale të pagës, pasi klubi i Barcelonës të këshilluar mirë me Departamentin e Punës së Katalonjës.

Klubi i Barcelonës ka bërë me dije se ka vënë në dispozicion ambientet e saj janë vënë në shërbim të Departamentit të Shëndetit në Katalonjë, si dhe po mbështesin projekte të ndryshme që Spanja të përballojë këtë situatë të vështirë që ka krijuar pandemia e Coronavirusit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej