Kosova sfidon Ukrainën/ Bunjaki: Kemi përfaqësuesen më të re në moshë

Duhet të lëçisni

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të gazetarit: I jam pranë familjes

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena. Gazetari humbi betejën me Covid në moshën...

Kishin bërë gati 10 kg kanabis për të shitur, pranga të riut në Fier, në kërkim autori tjetër

Sekuestrohen 10 kg lëndë narkotike në Fier, ndërsa në pranga ka rënë një i ri. Në kuadër të operacionit të koduar “Hoxhara” u arrestua...

Tabaku: 70% e shkollave dhe kopshteve të Tiranës pas tërmetit, nuk janë rindërtuar

Deputetja e PD Jorida Tabaku ka nxjerrë të tjera fakte për procesin e rindërtimt në Tiranë. Këtë herë bëhet fjalë për institucionet arsimore në...

U hap vetëm për plazhin, mbyllet Bypassi i Vlorës

Mbyllet Bypass i Vlorës. Pas hapjes provizore për shkak të sezonit turistik tashmë ky segment rrugor do të qëndrojë i mbyllur. Ende nuk ka...

Kosova do të luajë sot ndeshjen e fundit eliminatore si pritëse. Përfaqësuesja e drejtuar nga Albert Bunjaki do të përballet me Ukrainën në ndeshjen që do të luhet në “Loro Boriçi”. Kosova ka pësuar shtatë humbje dhe ka arritur vetëm një barazim në tetë ndeshjet e deritanishme.

Edhe përballja e sotme është shumë e fortë për Kosovën, e cila do të ketë përballë një kundërshtar që lufton për kualifikimin në Botëror.

Për përfaqësuesen kosovare, kjo është pjesëmarrja e parë në një fazë eliminatoresh. E gjitha për t’u harruar me shtatë humbje dhe vetëm një barazim, në një kohë që shanset janë shumë të pakta që të surprizojnë në dy takimet që kanë mbetur ndaj Ukrainës dhe Islandës.

Gjatë konferencës së djeshme për shtyp, trajneri Bunjaki deklaroi: “Na pret një ndeshje shumë e vështirë kundër Ukrainës. Jemi përballur edhe më herët, por pres që kjo të jetë një ndeshje më ndryshe, duke pasur parasysh peshën dhe rëndësinë që ka kjo sfidë për Ukrainën.

Qëllimi ynë ka qenë të krijojmë një Kombëtare, kemi përfaqësuesen më të re për nga mosha dhe këto ndeshje për ne kanë qenë në shumë si testuese. Kemi shumë mungesa në këtë takim dhe për një Kombëtare të re nuk është e lehtë, por do të jetë e mirë për lojtarët e rinj që të marrin minuta”, tha fillimisht tekniku.

Bunjaki vazhdoi më tej: “Nuk jam i befasuar që Ukraina është këtu ku është dhe ndoshta edhe mund të fitojë Grupin. Në këtë moment, për Kosovën nuk është e rëndësishme cila skuadër është në krye të Grupit, por na intereson paraqitje jonë dhe një rezultat pozitiv”, tha Bunjaki.

Trajneri kosovar ka bërë të ditur se pas përfundimit të këtyre eliminatoreve, do të ulet të flasë me drejtuesit e Federatës së Kosovës. Gjasat janë që Bunjaki të mos jetë më në krye të përfaqësueses. Ai ka kërkuar një fitore si dhuratë nga ekipi që ka ndërtuar me shumë mund, por deri tani një gjë e tillë nuk ka ardhur.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të gazetarit: I jam pranë familjes

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena. Gazetari humbi betejën me Covid në moshën...

Kishin bërë gati 10 kg kanabis për të shitur, pranga të riut në Fier, në kërkim autori tjetër

Sekuestrohen 10 kg lëndë narkotike në Fier, ndërsa në pranga ka rënë një i ri. Në kuadër të operacionit të koduar “Hoxhara” u arrestua...

Tabaku: 70% e shkollave dhe kopshteve të Tiranës pas tërmetit, nuk janë rindërtuar

Deputetja e PD Jorida Tabaku ka nxjerrë të tjera fakte për procesin e rindërtimt në Tiranë. Këtë herë bëhet fjalë për institucionet arsimore në...

U hap vetëm për plazhin, mbyllet Bypassi i Vlorës

Mbyllet Bypass i Vlorës. Pas hapjes provizore për shkak të sezonit turistik tashmë ky segment rrugor do të qëndrojë i mbyllur. Ende nuk ka...

Grekët në grevë, bllokohet lëvizja e trageteve Sarandë-Korfuz

Ditën e sotme është bllokuar lëvizja e trageteve të linjës Sarandë-Korfuz dhe anasjelltas. Sipas burimeve nga pala greke e Korfuzit punonjësit shëndetësorë që bëjnë tamponët...