- Advertisement -

TAG

Ukraina

Lukashenko mbyll kufirin e Bjellorusisë me Ukrainën: Zbulova planin për grusht shteti

Presidenti bjellorus Aleksandër Lukashenko urdhëroi të premten mbylljen e plotë të kufirit të Bjellorusisë me Ukrainën fqinje, duke përmendur arsye sigurie, njoftoi agjencia shtetërore...

Debati për fanellat e kombëtares, Ukraina nuk i ndryshon: Vetë UEFA e aprovoi

Vijon debati për fanellat e Ukrainës. UEFA rekomandoi federatën ukrainase të rishikojë uniformat e saj pas ankesës së Rusisë, por duket se Ukraina është...

Rama në Kiev: Ukraina, sfida më e ngutshme për sigurinë dhe stabilitetin në Evropë

Kryeministri Edi Rama tha se vizita e tij e parë zyrtare në Kiev si kryetar i radhës i OSBE-së tregon rëndësinë që i kujton...

Stoltenberg: Maqedonia e Veriut brenda disa muajsh do të bëhet anëtare e NATO-s

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se Maqedonia e Veriut brenda disa muajve do të bëhet anëtare e NATO-s. Në kanalin televiziv...

Prag lufte, Ukraina iu kufizon hyrjen meshkujve rusë

Ukraina ua ndaloi hyrjen meshkujve rusë nga 16 deri në 60 vjeç, bëri të ditur presidenti i këtij vendi, Petro Poroshenko. Vendimi vjen në kohën...

Kosova sfidon Ukrainën/ Bunjaki: Kemi përfaqësuesen më të re në moshë

Kosova do të luajë sot ndeshjen e fundit eliminatore si pritëse. Përfaqësuesja e drejtuar nga Albert Bunjaki do të përballet me Ukrainën në ndeshjen...

Hyn në fuqi Marrëveshja e Asociimit midis Ukrainës e BE

Ka hyrë në fuqi sot marrëveshja e Asociimit që forcon lidhjet midis Ukrainës dhe Bashkimit Evropian, duke i dhënë fund dramës politike rreth saj.     Presidenti...

“Vendi i Shqiponjave”, rrëfimi emocionues i adoleshentes nga Kievi që punon në Sarandë

Nastya është një nga shumë vajza e djem të rinj, të cilët kanë ardhur nga Ukraina për të punuar në ALER Group. Prej disa...

Mbërrin avioni i parë me 150 turistë nga Bjellorusia

Mbërriti sot në orët e para të mëngjesit, në aeroportin e Rinasit, avioni i parë me 150 turistë nga Bjellorusia, të cilëve iu rezervua...

Ukrainasit pa viza, Kosova me viza e si të mos flasësh ndaj BE-së?!

Ukraina nuk kontrollon territorin e saj jo për faj të saj, por të Rusisë, shtet i mbështetur te një popull që kurdoherë synon toka...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...
- Advertisement -