Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi “pushton” botën, shkon në 42341 numri i viktimave dhe mbi 850 000 të infektuar

Nga Klodiana 0

Pandemia COVID 19 duket se nuk ndalet, ajo vijon që të përhapet me shpejtësi në të gjithë botën. Numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në të gjithë botën është 42341, ku Italia është vendi më i prekur nga kjo fatkeqësi me 12,428 viktima e ndjekur nga Spanja me 8464 viktima dhe mijëra të prekur.

Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i persona të infektuar ka shkuar në 859,796, ndërsa deri më tani janë shëruar deri tani janë 178,301 pacientë.

Numrin më të lartë të personave të infektuar deri më tani në botë e kanë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me 189,618 ndërsa të vdekur janë 4075.

Në Shqipëri deri më tani numri i personave të infektuar është 243 mes të cilëve 67 janë shëruar ndërsa 15 kanë humbur jetën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej