Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi në Itali, ulet ndjeshëm numri i të infektuarve

Nga Ejona 0

Italia ka njohur një tjetër rënie të lehtë sa ju përket shifrave nga pasojat e Covid-19 që sot ka hyrë në ditën e 101 që nga nisja e pandemisë. Në 24 orët e fundit janë shënuar 60 viktima dhe 178 raste pozitive. Ndërkohë janë shëruar 848 persona.

Bilanci i djeshëm ka rëgjistruar 75 viktima në shtetin fqinj duke vijuar me uljen graduale të këtyre shifrave në krahasim me një ditë më parë.

 

Përhapja e koronavirusit gjithashtu ngadalësohet në Lombardi. Dy ditë më parë kishte 111 humbje jetësh dhe 416 raste pozitive me Covid-19.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej