Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi në Itali, numri i viktimave mbetet akoma i lartë

Nga Ejona 0

Italia ende nuk e ka fituar betejën me Covid-19. Numri i viktimave në 24 orë është ulur që nga piku i pandemisë, por ende mbetet i lartë pas më shumë se tre muajve.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 130 viktima, duke e çuar në 32.626 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura. Gjithashtu janë verifikuar 652 raste të reja duke e çuar në 228,658 numrin e të infektuarve që nga nisja e pandemisë deri më sot.

Të shëruar në 24 orët e fundit janë 2160 persona. Numri i personave aktiv të infektuar është reduktuar në 59,322.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej