Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi në Itali, numri i të infektuarve mbetet sërish i lartë

Nga Ejona 0

Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket të infektuarve nga koronavirusi në Itali.

Në 24 orët e fundit janë shënuar 78 viktima, 14 raste më pak se ditën e djeshme. Numri total i viktimave në shtetin fqinj ka shkuar në 32.955.

Ndërkaq janë regjistruar 397 raste të reja duke e çuar në 230.55 numrin e përgjithshëm të të prekurve. Në total në Itali janë shëruar 141.981 persona dhe janë regjistruar 97 të infektuar më shumë se dje.

Në Itali që nga fillimi i pandemisë janë bërë afërsisht 3.5 milionë testime.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej