Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi në Itali/ 662 viktima vetëm në 24 orë, mbi 8000 në total

Nga Ejona 0

Një tjetër ditë e zezë për vendin tonë fqinj, Italinë. Sipas autoriteteve ditën e sotme janë regjistruar 662 vdekje.
Ndërkohë janë 6153 raste të reja të konfirmuar pozitiv me Covid-19, 80.539 në total. Të shëruar janë 10.361 persona, ndërsa 3612 janë në gjendje kritike për jetën.
Kujtojmë që Italia me shifrat e fundit po bëhet zyrtarisht vendi më i prekur në botë, edhe pse ka zëra dhe hulumtime që tregojnë se shifrat e Kinës nuk janë reale.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej