Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi/ Humb jetën 13-vjeçari në spital, nuk kishte probleme të tjera shëndetësore

Nga Ejona 0

Nga koronavirusi në Britaninë e Madhe ka humbur jetën një djalë 13-vjeçar, Ismail Mohamed Abdulwahab.

Mediat britanike raportojnë se 13-vjeçari që ndërroi jetë në spitalin Kings College, nuk kishte asnjë problem të mëparshëm shëndetësor.

Mjekët thanë se trupi i 13-vjeçarit nuk ka dalë ende nga morgu, pasi pritet t’i nënshtrohet autopsisë për përcaktimin më të qartë të shkaqeve të vdekjes. Kjo për shkak se ai kishte rezultuar pozitiv me koronavirus por ishte në moshë tepër të re dhe nuk kishte probleme të mëparshme shëndetësore.

Kryesisht koronavirusi shkakton komplikacione te moshat e treta me probleme shëndetësore shoqëruese, apo imunitet të dobët duke rezultuar fatal në shumë raste.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej