Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi/ A duhen dezinfektuar ushqimet pasi t’i blejmë?

Nga 27-shi 0

A duhen dezinfektuar ushqimet pasi t’i blejmë në supermarket, konkretisht frutat dhe perimet?
Koronavirusi ka alarmuar botën duke shkaktuar shifra të frikshme viktimash rreth e rreth botës.
Ekspertët kanë deklaruar për CNN se frutat dhe perimet është mirë që të pastrohen dhe të lahen me ujin e rrjedhshëm që kemi në shtëpi.
Por para kësaj, është shumë e rëndësishme është që ne të dezinfektojmë duart dhe t’i lajmë sa më shpesh ato përpara se të prekim fruta, perimet apo diçka tjetër. /CNN

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej