Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kontrata e fundit për Leo Messin, planifikohet takimi i bujshëm

Nga Klodiana 0

Barcelona fillon negociatat për rinovimin me Lionel Messin. Aktualja skadon në vitin 2021 dhe në kampin katalanas duan të arrijnë një marrëveshje të re.

Për disa javë, tifozët e Interit, të nxitur nga fjalët e Massimo Moratti, ëndërruan ta shohin gjashtë herë fituesin e “Topit të Artë” në Milano me fanellën zikaltër. Gjithsesi e ardhmja e Leo Messit pritet të jetë me ngjyrat  “blaugrana”.  Mediat spanjolle kanë raportuar se klauzola që do të lejonte që argjentinasi të prishte kontratën me klubin ende nuk ka skaduar.

Tashmë në moshën 33-vjeçare, Messi mund të rinovojë për herë të fundit kontratën e tij me Barcelonën. Kapiteni i katalanasve është një besnik i ngjyrave “blaugrana” dhe ka theksuar vazhdimisht se dëshiron ta përfundojë karrierën aty ku edhe e ka nisur si profesionist.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej