Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kolegu i tij dha lajmin se mjeku ka vdekur, Ministria e Shëndetësisë përgënjeshtron: Referojuni burimeve zyrtare

Nga 27.al 0

Ministria e Shëndetësisë ka bërë një sqarim lidhur me lajmet se mjeku i njohur Arjan Pushi, ka ndërruar jetë tek Spitali Infektiv duke thënë se lajme të tilla janë të pavërteta.

Gjithashtu u bën thirrje qytetarëve dhe mediave që t’u referohen vetëm burimeve në rrugë zyrtare.

Ndërkohë lajmin e parë për vdekjen e mjekut e bëri me dije përmes facebook, kolegu i tij z.Bernard Progni.

Njoftimi zyrtar

Nje sqarim lidhur nga pyetjet e shumta. Referuar sherbimit infektiv, lajmi i perhapur ne disa media per mjekun eshte i pavertete. Ju lutemi referojuni burimeve zyrtare.

Koronavirusi i merr jetën mjekut të njohur të QSUT-së

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej