Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kolegji Zgjedhor mblidhet sot për dekretin e Metës dhe fatin e zgjedhjeve

Nga Klodiana 0

Ditën e sotme pritet të mblidhet Kolegji Zgjedhor ku do të vendosë nëse më 30 qershor do të mbahen ose jo zgjedhjet.

Përgjigja indirekte për dekretin e Metës do të vijë pas kërkesës që Idajet Beqiri, kreu i Partisë për Unitet Kombëtar, aleat me socialistët, kërkoi që të çregjistrohet nga zgjedhjet, për sa kohë ka hyrë në fuqi dekreti i presidentit Meta për zhdekretimin e 30 qershorit.

Në kampin tjetër, demokratet janë të bindur se 30 qershor nuk do të ketë, ndaj fillim java pritet të sjellë aksion opozitar, pa përjashtuar këtu edhe ndonjë lëvizje të minutës së fundit nga ana e presidentit Meta.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej