- Advertisement -

TAG

dekreti i Metës

“30 qershori”/ Paloka: Përveç administratës së kërcënuar, askush nuk voton

Edi Paloka, nënkryetari i Partisë Demokratike, ishte i ftuar në Ditarin e orës 13:00, u shpreh se pas dekretit të Metës nuk ka më...

Kolegji Zgjedhor mblidhet sot për dekretin e Metës dhe fatin e zgjedhjeve

Ditën e sotme pritet të mblidhet Kolegji Zgjedhor ku do të vendosë nëse më 30 qershor do të mbahen ose jo zgjedhjet. Përgjigja indirekte për...

Zguri: Deklaratat e KQZ, nuk pasqyrojnë qëndrimin tim

  Pas deklaratës së zëdhënëses së KQZ, ka reaguar kryetari i KQZ, Klement Zguri. Në fjalën e tij Zguri mbështet hapur Metën dhe njeh dekrtetin e...

Vasili: Anëtarët e Rilindjes në KQZ zgjodhën burgun bashkë me Ramën

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili shprehet se anëtarët e KQZ, me refuzimin për të zbatuar dekretin e Metës kanë konsumuar veprën penale të puçit...

Latest news

Kontrollet nga Policia/ 24 të arrestuar në gjithë vendin, shoqërohen 49 persona me precedentë penalë

Policia vijon kontrollet pas ngjarjeve kriminale të shtatorit duke arrestuar 24 persona dhe shoqëruar 49 të tjerë. Në Tiranë, Korçë dhe Vlorë janë goditur 3...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Hoti mesazh ambasadorëve të BE: Presim të përmbyllet me njohje reciproke

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti i ka bërë të qartë ambasasdorëve të BE gjatë një konference virtuale online se po pret që procesi i...

Policia e Durrësit ndalon 14-vjeçarin, në çantën e dorës i gjendet një pistoletë

Policia e Durrësit ka ndaluar ditën e sotme një 14-vjeçar, të cilit gjatë një kontrolli rutinë i është gjetur një armë zjarri pistoletë tip...

Industria ajrore kërkon testimin e shpejtë të pasagjerëve

Kanë kaluar më shumë se gjashtë muaj që kur Organizata Botërore e Shëndetësisë e shpalli koronavirusin e ri si një pandemi. Industria ajrore gjatë këtij...

Të përndjekurit politikë i kërkojnë Bashës të kandidojë për deputetë përfaqësues të tyre

Të përndjekurit politikë i kërkojnë kryedemokratit Lulzim Basha të fusë në listat e kandidatëve për deputetë përfaqësues të tyre. Ditën e sotme ata kanë mbërritur...
- Advertisement -