Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Një javë para zgjedhjeve, zbulohen porositë e Ramës në mbledhjen e Kryesisë

Nga Klodiana 0

Mëngjesin e sotëm është mbledhur Kryesia në PS, ndërsa mësohen dhe porositë që kryeministri Rama iu ka dhënë të vetëve për mbajtjen e zgjedhjeve në 30 Qershor.

Rama është shprehur se fushata elektorale do të vijojë deri të premten, ndërsa e shtuna do të jetë dita e heshtjes zgjedhore.

“Garantimi dhe mbarëvajtja e procesit zgjedhor. Të jemi korrekt me procesin e administrimit zgjedhor. Të respektohet kodi zgjedhor. Kush prek voten dhe manipulon votën, do përgjigjet para ligjit”, mësohet të jetë shprehur Rama.

Kryeministri pritet të jetë pasditen e sotme në Shijak dhe në Durrës, ndërsa mitingu i përmbylljes së fushatës elektorale do të jetë në Vlorë, në një nga qytetet bastion të socialistëve, nga ku ka dalë deputet dhe vetë kreu i qeverisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej