Kashahu: Vonesa, faturë për qeverinë/ “Ndërkombëtarët kanë mbajtur shënime”

Duhet të lëçisni

Rrenat sllave/ Po kjo? Shën Jeronimi na doli serb?!

Shkruan Fahri Xharra Edhe Shën Jeronimi i shekullit IV pas Krishtit, i cili e përktheu Biblën nga hebraishtja na doli serb? Sipas dr. Doretiqit janë shumë...

Enkeleda Kapedani në krye të gjykatës së Elbasanit

Enkeleda Kapedani është vendosur në krye të gjykatës së Elbasanit. Kapedani vjen në këtë post pas dorëheqjes të gjyqtarit Zihni Shahu. Ajo u zgjodh sot...

Arrestimet e Hagës, flet eksperti: Pritet të ketë arrestime edhe në Shqipëri

Pas aksioneve të policisë së UMNIK-ut në emër të prokurorisë speciale, ku u krye një fushatë arrestimesh në Kosovë që nuk ishte parë ndonjëherë,...

Shkarkohet drejtues i Prokurorisë së Apelit Durrës, Ferdinand Elezi

Kolegji i Posacëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e Komisioni i Pavaraur Kualifikimi për shkarkimin e Drejtuesit të Prokurorisë së Apelit Durrës...

I ftuar në Syri TV, përballë gazetares Klaudia Karabolli, për të komentuar takimin pozitë-opozitë për reformën zgjedhore, sekretari për marrëdhëniet ndërkombëtare në PD, Arben Kashahu është shprehur se, Partia Demokratike shkoi e përgatitur.

“Do të ishte e pakuptimtë nëse reforma do të bëhej pa Këshillin Politik. As nuk do të njihej. Në të gjitha dimensioned është një arritje. Rama mund të ndjehet keq pasi pranoi kushtet tona dhe ndërkombëtarët I kanë mbajtur shënim. Mund të ndodhte shumë më përpara dhe mund të përfitonim kohë dhe mund ta kishim çuar në parlament për noterizim. Kjo është faturë për qeverinë. Ne e dime nga takimet e përditshme se, shtetet e BE I kanë mbajtur shënim këto”, u shpreh Arben Kashahu.

Sa i përket negociatave, sekretari për çështjet ndërkombëtare në selinë blu shtoi se, forca që ai përfaqëson po nxit dhe po lobon me shtetet anëtare që Shqipërisë ti hapen negociatat që në Samitin e Zagrebit, por sipas armiku më i madh i kësaj është vetë qeveria Rama.

“Është PD që po nxit dhe lobon me faktorët ndërkombëtare që Shqipëria të hapë negociatat në Samitin e Zagrebit. Por ka një armik të madh, është qeveria shqiptare. Në maj, me një përpjekje serioze, mund të hapnim negociatat pa kushte”, u shpreh Kashahu. /Syri.net

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Rrenat sllave/ Po kjo? Shën Jeronimi na doli serb?!

Shkruan Fahri Xharra Edhe Shën Jeronimi i shekullit IV pas Krishtit, i cili e përktheu Biblën nga hebraishtja na doli serb? Sipas dr. Doretiqit janë shumë...

Enkeleda Kapedani në krye të gjykatës së Elbasanit

Enkeleda Kapedani është vendosur në krye të gjykatës së Elbasanit. Kapedani vjen në këtë post pas dorëheqjes të gjyqtarit Zihni Shahu. Ajo u zgjodh sot...

Arrestimet e Hagës, flet eksperti: Pritet të ketë arrestime edhe në Shqipëri

Pas aksioneve të policisë së UMNIK-ut në emër të prokurorisë speciale, ku u krye një fushatë arrestimesh në Kosovë që nuk ishte parë ndonjëherë,...

Shkarkohet drejtues i Prokurorisë së Apelit Durrës, Ferdinand Elezi

Kolegji i Posacëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e Komisioni i Pavaraur Kualifikimi për shkarkimin e Drejtuesit të Prokurorisë së Apelit Durrës...

Ekspertët gjejnë simptomën e re të koronavirusit, ja te cila grupmoshë shfaqet

Edhe pse ekzistojnë tre simptoma kryesore të infektimit nga koronavirusi, nje hulumtim i ri ka gjetur se njerëzit me shendet të lig, e të...