Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kapet me mijëra paund kosovari në Përmet: Për 3 vjet futi 15 makina në Shqipëri

Nga Ejona 0

Një makinë me targa angleze YC54WSU, është dukur e dyshimtë nga policia në pikën e Kalimit Kufitar “Tre Urave” në Përmet. Gjatë kontrollit brenda saj janë gjetur 25 mijë paund të padklaruara.

Drejtuesi i automjetit me krah anglez ishte shtetasi kosovar Ardian Ndreka. Ky person është banues në Deçan të Kosovës i shoqëruar nga Brahman Berisha, banues në Prishtinë.

Ardian Ndreka për një periudhë 3-vjeçare ka futur në Shqipëri 15 mjete me targa britanike në periudha të ndryshme kohore në pika të ndryshme kufitare.

Pas veprimeve të kryera u sekuestruan kartmonedhat angleze së bashku në automjetin që i transportonin dhe filloi procedimi ndaj dy shtetasve kosovare për veprën penale të mos deklarimit të të hollave në kufi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej