- Advertisement -

TAG

kosovari

Kapet me mijëra paund kosovari në Përmet: Për 3 vjet futi 15 makina në Shqipëri

Një makinë me targa angleze YC54WSU, është dukur e dyshimtë nga policia në pikën e Kalimit Kufitar “Tre Urave” në Përmet. Gjatë kontrollit brenda...

Jugosllavi, Šiptari dhe kosovari

Nga Sokol Shameti Që përpjekja për ta armiqësuar Kosovën me Shqipërinë, thjesht merr forma të ndryshme në kohë të ndryshme, e dëshmon edhe transformimi i...

E rrallë…Kosovari fal gjakun e djalit në ditën e varrimit

“ ​​Nuk është trim ai që e shtrin dorën e krimit, por ai që e shtrin dorën e pajtimit” Mes dhimbjes dhe lotëve për humbjen e djalit të tyre 24-vjeçar,...

Arrestohen dy persona për atentatin në burgun e Vaqarrit. Gabuan shënjestër.

Policia e Tiranës ka identifikuar dhe arrestuar personat e dyshuar për atentatin në burgun e Vaqarrit. Të arrestuarit janë 25-vjeçari Ergys Kolaveri dhe 24-vjeçari...

Latest news

Kur do të bëhet konstituimi i institucioneve të reja? Kurti flet pas takimit me Osmanin

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje deklaroi ditën e sotme se konstituimi i institucioneve të reja të Kosovës do të bëhet sa më shpejtë që të...

Qytetarët kundërshtojnë masat Covid, përleshje mes protestuesve dhe policisë në Vienë

Mijëra qytetarë dolën në protesta në Vienë për të kundërshtuar masat anti-Covid. Kjo solli një përplasje mes policisë dhe protestuesve, duke bërë që disa...

21 viktima humbin jetën për shkak të COVID-19, mes tyre edhe një 35 vjeçar, rritet numri i infektimeve të reja

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 21 persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19, duke e...

Ngjarje tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati në “Don Bosko” të Tiranës, ndërron jetë

Një grua 30-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, pasi u vetëhodh nga kati i 3-të i pallatit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...
- Advertisement -