Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kapet 1.3 ton kokainë në Maqedoninë e Veriut, destinacioni ishte Sllovenia

Nga Ejona 0

Një sasi e madhe kokainë është kapur në Maqedoninë e Veriut në fshatin Krushopek, pas një mega-aksioni ndërkombëtar policor.
Raportohet se sasia e drogës e kapur nga operacioni i forcave policore ndërkombëtare është 1.3 ton kokainë u sekuestru gjatë një aksioni nga policia në një magazinë frutash.
Informacionet e para thonë se kokaina fillimisht ka ardhur nga Amerika në Bar (Mal i Zi).
Destinacioni i kokainës ishte qyteti i Koperit në Slloveni.
Në këtë aksion policor kanë marrë pjesë edhe pjesëtarë të Policisë Financiare italiane.
Thuhet se ky operacion është duke u zhvilluar ende, ndërsa pritet për detaje të reja.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej