Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kaloi me sukses Koronavirusin, Juventusi nis bisedimet me Dibalën për rinovimin e kontratës

Nga Klodiana 0

Paulo Dibala dhe Juventusi po bisedojnë për të zgjatur kontratën deri në vitin 2025. Drejtuesit janë të kënaqur nga mënyra si ai ka luajtur këtë sezon dhe duan që ta blindojnë përjetësisht në Torino.

Në kontratën e re do të ketë edhe një përmirësim të pagës vjetore për sulmuesin, e cila do të shkojë deri në 15 milionë euro në sezon.

Në këtë mënyrë, ai do të jetë një pjesë e rëndësishme e skuadrës për vitet e ardhshme. Kujtojmë se Dibala ishte një nga lojtarët e Juventusit që u prek nga Koronavirusi, të cilin e kaloi dhe tashmë është i qetë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej