Juve në ankth për Ronaldon, mund të humbas sfidën kundër Leo Messit

Duhet të lëçisni

Komiteti për Covid mblidhet nesër, paralajmërohen kufizime ekstreme

Ministria e Shëndetësisë në një njoftim për media ka paralajmëruar se nesër Komiteti për vlerësim dhe koordinimin e situatës epidemiologjike rreth Covid-19 do të...

Të bëheshe ministër dhe ti pështyje.. mu në zemër

Nga Anila Hoxha Janë 11 mijë policë në krye te detyrës. Paguhen keq. Me uniforma të dala boje dhe këpucë kartoni. Por ata vazhdojnë ne...

Aksident i trefishtë në Rinas, plagosen 6 persona, nisen me urgjencë drejt spitalit

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Fushë-Prezë mbrëmjen e sotme, ku janë përfshirë 3 automjete. Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar 6 shtetas me...

Çekia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme deri në 20 Nëntor, rastet janë në rënie

Parlamenti i Republikës Çeke, ka votuar sot vendimin për të shtyrë gjendjen e jashtëzakonshme deri në datën 20 Nëntor. Ky vendim vjen pas shpalljes së...

Pas lajmit se Cristiano Ronaldo kishte rezultuar pozitiv me COVID-19 bëri xhiron e botës. Pavarësisht se ylli portugez nuk ka asnjë simptomë,  është i detyruar të izolohet dhe ti nënshtrohet kontrolleve të vazhdueshme.

Mungesa e tij tek Juventus në këtë pikë të sezonit është shumë thelbësore. CR7 do të mungoj këtë fundjave përballë Crotone, gjithashtu humbet edhe sfidën e parë në fazën e grupeve në Champions League kundër Dinamo Kiev por ajo që shqetëson më shumë stafin drejtues por dhe vetë Ronaldon është fakti që prezenca e tij vihet në dyshim edhe për sfidën kundër Barcelonës.

Të gjithë tifozët prisnin me padurim një tjetër përballë Ronaldo vs Messi por ylli portugez është në garë me kohën për të qenë i pranishëm në fushë.

Sipas rregullave të vendosura nga UEFA, një lojtarë i infektuar për të qenë në fushë duhet të dali negativ një javë përpara ndeshjes. Në këtë rast, sfida me Barcelonën është në program më 28 tetor, CR7 duhet të dal negativ më 21 tetor. Përcaktues në rastin e Ronaldos do të jetë tamponi i dytë. Për momentin Ronaldo ndodhet në izolim në Portugali, sipas ligjeve të vendit, sulmuesi i Juves është i detyruar të qëndroj në karantinë për 14 ditë.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Komiteti për Covid mblidhet nesër, paralajmërohen kufizime ekstreme

Ministria e Shëndetësisë në një njoftim për media ka paralajmëruar se nesër Komiteti për vlerësim dhe koordinimin e situatës epidemiologjike rreth Covid-19 do të...

Të bëheshe ministër dhe ti pështyje.. mu në zemër

Nga Anila Hoxha Janë 11 mijë policë në krye te detyrës. Paguhen keq. Me uniforma të dala boje dhe këpucë kartoni. Por ata vazhdojnë ne...

Aksident i trefishtë në Rinas, plagosen 6 persona, nisen me urgjencë drejt spitalit

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Fushë-Prezë mbrëmjen e sotme, ku janë përfshirë 3 automjete. Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar 6 shtetas me...

Çekia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme deri në 20 Nëntor, rastet janë në rënie

Parlamenti i Republikës Çeke, ka votuar sot vendimin për të shtyrë gjendjen e jashtëzakonshme deri në datën 20 Nëntor. Ky vendim vjen pas shpalljes së...

Specialisti: Mos u afroni në brigje, pritet një tjetër cunami! Prefekti i Izmirit: Shteti është në këmbë

Pas situatës së krijuar nga tërmeti i fuqishëm ne Turqi, Presfekti i Izmirti deklaroi se qytetarët duhet të bashkëpunojnë për menaxhimin e kësaj situate...