Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Jugosllavia e re” dhe zgjedhjet, mbërrin sot në Ohër edhe djali i Xhorxh Soros

Nga Ejona 0

Në kuadër të mini-Shengenit Ballkanik, ditën e sotme është zhvilluar Samiti i Ohrit i cili ka bërë bashkë Ramën, Vuçiç dhe Zaev.
Por ndërsa këta të tre, ndodhen në Maqedoni duke u dakortësuar për “Jugosllavinë e Re”, ka mbërritur në aeroportin e Ohrit djali i Xhorxh Soros, Aleksandër Soros.

”Republika.mk” ka siguruar edhe foto të Sorosit duke zbritur nga avioni i tij privat, i shoqëruar nga roje të shumta. ‘Republika’ ka mësuar se Soros është trajtuar si VIP dhe në mënyrë sekrete ai ka takuar kryeministrin maqedonas Zoran Zaev dhe Presidentin Stevo Pendarovski.

Sipas “Republikës”, vizita e Sorosit në Ohër, ka të bëjë më së shumti me zgjedhjet e pritshme të vitit 2020, ku pozita e Zoran Zaev është goditur shumë nga dhjetëra skandale të dala në mediat vendase.

Ka shumë të ngjarë që vizita në Ohër e Sorosi të përdoret për tu takuar edhe me Edi Ramëm, i cili është gjithashtu një njeri i tij.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej