Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Jo vetëm Fino-Duka, një tjetër kandidat zyrtar për kreun e FSHF-së

Nga Klodiana 0

Kur duhen edhe disa javë nga zhvillimi i zgjedhjeve për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, një tjetër rival i është shtuar kandidatëve Bashkim Fino dhe Armando Duka. “Panorama Sport” mëson se ish-gjyqtari Shpëtim Hala është kandidat zyrtar për kreun e FSHF-së. Ai është propozuar nga shoqata e arbitrave.

Hala mbahet mend në ambientin sportiv si gjyqtari që hoqi dorë nga profesioni për shkak të racizmit.Ai prej 6 vitesh ishte gjyqtar në Itali duke arbitruar kryesisht në kategoritë inferiore italiane, por që për shkak të racizmit dhe dhunës verbale të ushtruar u detyrua ta lërë atë profesion dhe të rikthehet në Shqipëri duke ushtruar profesionin e gazetarit.

Më herët ish-gjyqtari ka bërë kërkesë në federatë për të qenë pjesë e arbitrimit si vëzhgues apo edhe gjyqtar i mirëfilltë, mirëpo nuk është pranuar.

http://www.panorama.com.al/sport/ekskluzive-jo-vetem-fino-duka-nje-tjeter-kandidat-zyrtar-per-kreun-e-fshf-se/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej