Ja çfarë ndodhi në koncertin e mbrëmshëm të Chris Brown

Duhet të lëçisni

David McAllister: Zgjedhjet e 25 prillit, vendimtare për demokracinë shqiptare!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një bisedë me Presidentin e PPE, Donald Tusk, dhe përfaqësues të tjerë të lartë të PPE. Gjatë...

Presidenti i PPE Tusk thirrje shqiptarëve: Nëse doni ndryshimin, votoni ndryshimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bashkëbisedim me drejtues të Partisë Popullore Eropiane. Presidenti i PPE, Donald Tusk, u shpreh se Shqipëria...

Basha falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan: Kush e ka të shtrenjtë Shqipërinë, kërkon ndryshim!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan, pas mesazhit të këtij të fundit se “ka ardhur koha për të përcjellë Ramën në...

Meta paralajmëron “të fortët”: Bëhuni gati, edhe pulat do t’ua sekuestrojmë

Edhe 4 ditë, që Sovrani të rimarrë në duart e tij sovranitetin e grabitur pabesisht dhe poshtërsisht me zgjedhje si ato të Shijakut, të...

Në fillim ishte e vështirë të besohej që këngëtari me famë botërore Chris Brown do të performonte edhe në Shqipëri, si pjesë e turit të tij muzikor.

Por të gjithë ndryshuan mendim kur ai vetë menjëherë pas mbërritjes në Tiranë, postoi një video në Instagram ku përshëndetse shqiptarët dhe iu drejtohej duke iu thënë se mezi priste të performonte para tyre në skenë. Përveç  ardhjes së Brown , në qendër të vëmëndjes kanë qenë edhe çmimet tepër të kripura të biletave të cilat varionin nga 200 deri në 3000 euro. Por as kjo nuk i ka penguar fansat shqiptarë të këngëtarit që të mos mendohen dy herë dhe të bëjnë rezervimin për në lokalin ku ai këndoi  i cili ishte mbushur plot. Reperi amerikan pasi mbërriti në aeroportin e Rinasit  u drejtua menjëherë drejt kryeqytetit ku u akomodua në njërin prej hoteleve. Ai kishte akumulaur energjitë e duhura për ta elektrizuar mbrëmjen për disa orë rresht me disa nga hitet e tij më të njohura. Por Chris ka ftuar që t’i bashkohej në koncert edhe Rita Orën e cila do të udhëtonte nga Londra posaçërisht për të qenë krah Chris Brown dhe për të performuar bashkë me të përpara publikut shqiptar. Kjo e fundit , i është përgjigjur pozitivisht ftesës por duket se paaftësia menaxhuese e drejtuesve të aeroportit ka bërë që rreth mesnatës të ishtë e pamundur që charteri i saj të ulej në Rinas.

Chris Brown gjatë performancës së tij në Durrës

Publiée par TOP ALBANIA RADIO sur Samedi 9 juillet 2016

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

David McAllister: Zgjedhjet e 25 prillit, vendimtare për demokracinë shqiptare!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një bisedë me Presidentin e PPE, Donald Tusk, dhe përfaqësues të tjerë të lartë të PPE. Gjatë...

Presidenti i PPE Tusk thirrje shqiptarëve: Nëse doni ndryshimin, votoni ndryshimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bashkëbisedim me drejtues të Partisë Popullore Eropiane. Presidenti i PPE, Donald Tusk, u shpreh se Shqipëria...

Basha falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan: Kush e ka të shtrenjtë Shqipërinë, kërkon ndryshim!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan, pas mesazhit të këtij të fundit se “ka ardhur koha për të përcjellë Ramën në...

Meta paralajmëron “të fortët”: Bëhuni gati, edhe pulat do t’ua sekuestrojmë

Edhe 4 ditë, që Sovrani të rimarrë në duart e tij sovranitetin e grabitur pabesisht dhe poshtërsisht me zgjedhje si ato të Shijakut, të...

Vdekshmëria në BE ulet ndjeshëm në shkurt, në kontrast në Shqipëri

Pasi arriti dy kulme të rëndësishme në pranverë dhe vjeshtë 2020, vdekshmëria e tepërt filloi të binte në dy muajt e parë të 2021...