Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Italia mund të zgjasë Gjendjen e Jashtëzakonshme deri në 31 dhjetor, frikë nga një valë e dytë Covid-i

Nga Ejona 0

Qeveria italiane po mendon seriozisht që të zgjasë gjendjen e jashtëakonshme deri në ditën e fundit të këtij viti, në 3 dhjetor.

Ka qenë kryeministri Giuseppse Conte ai që ka deklaruar se qeveria italiane mund ta shtyjë deri në 31 dhjetor gjendjen e jashtëzakonshme, por ende nuk është marrë një vendim zyrtar.

Kjo deklaratë e kryeministrit italian është ndikuar edhe nga parashikimet e Komitetit Shkencor Teknik, i cili ka thënë se Italia mund të përbalet me një valë të dytë COVID-i.

Por deklarata e Conte-s ka sjellë edhe kundërshtimin e kreut të “LEGA-s” Matteo Salvini.

“Jo faleminderit. Italianët kanë treguar sens të përbashkët. Ata meritojnë besim dhe respekt, duan të jetojnë dhe të punojnë. Liria nuk mund të anulohet me dekret”, shkruan Salvini.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej