Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Itali, shkatërohet rrjeti i prostitucionit/ Shqiptari e drejtonte nga burgu

Nga Ejona 0

 

Policia e Firences ka shkatërruar sot një bandë shqiptare që merrej me trafikun e prostitucionit. 10 persona janë arrestuar mes të cilëve dhe dy femra ndërsa 8 të tjerët shtetas shqiptar.

Arrestimet janë kryer në Itali, Francë dhe Shqipëri ndërsa rrjeti drejtohej nga burgu nga një shtetas shqiptar.

Në krye të organizatës ishte një 37 vjeçar i cili cili drejtonte gjithçka nga qelia e burgut. 37 vjeçari ishte i dënuar për tentativë vrasje.

Mësohet se rrjeti kontrollonte në veçanti rrugën Forlanini dhe Pellas. Prostitutat e tjera që nuk ishin pjesë e organizatës sulmoheshin dhe largoheshin me forcë nga këto zona. Në raste kundërshtimi atyre u afrohej 300 euro në muaj që të mos pengonin aktivitetit e tyre.

a

a1

a2

a3

a4

a7

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej