Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Itali/ Policia zbuloi plantacionin e hashashit në pyll, arrestohen 3 shqiptarë

Nga Klodiana 0

Policia italiane ka arrestuar tre shqiptarë, pasi kishin mbjellë hashash në një zonë të pyllëzuar të San Benedetto Belbo në Itali.

Mësohet se të arrestuarit janë një 40-vjeçar dhe dy 17-vjeçarë, të cilëve i është sekuestruar rreth 55 kilogramë marijuanë të thatë.

Pasi policia shkatërroi të gjitha bimët narkotike që rriteshin në zonën e pyllëzuar, 40-vjeçarin e dërguan në burg në Asti, kurse dy të miturit në Torino.

Tashmë pritet masa që gjykata italiane do të vendosë për shqiptarët.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej