Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Itali/ Autobusi përfshihet në flakë, 16 të vdekur dhe 39 të plagosur (foto)

Nga Ejona 0

Pjesa më e madhe e pasagjerëve ishin studentë hungarezë

Të paktën 16 persona kanë humbur jetën dhe 39 të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti në Italinë Veriore.

Forcat zjarrëfikëse njoftuan se aksidenti ndodhi mbrëmjen e djeshme kur një autobus është përplasur dhe më pas është përfshirë nga flakët.

Agjensia e lajmeve ANSA ka raportuar se autobusi po udhëtonte në itinerarin Francë-Hungari kur u përplas pak para mesnate në autostradën A4, pranë qytetit të Veronës.

Të plagosurit u transportuan drejt spitaleve të Veronës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej