Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Itali/ 87 mjekë kanë ndërruar jetë nga koronavirusi, mbi 12 mijë punonjës shëndetësie të infektuar

Nga Klodiana 0

Shkon në 87 numri i mjekëve të vdekur nga koronavirusi në Itali. Lajmi u bë i ditur nga Federata e urdhrit të mjekëve (Fnomceo), e cila çdo ditë në portalin e saj shënon kolegët që ka ngelur viktima të virusit.

Raportohet se ditën e sotme janë regjistruar edhe 7 vdekje të tjera: dy mjekë të përgjithshëm, një internist, një mjek spa, një renimator, një kardiolog dhe një radiolog.

Sipas raportit të fundit të Institutit Superior të Shëndetësisë, 12 252 punonjës shëndetësorë janë të infektuar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej