Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ish-drejtori i Policisë: Krimi është i lidhur me politikën dhe funksionojnë së bashku

Nga Klodiana 0

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ahmet Prençi ka deklaruar nga Shkodra ku promovoi dy librave të tij “Udhe në Pasqyrë” dhe “Vice Versa”, se krimi është i lidhur me politikën dhe funksionon së bashku.

“Përderisa krimi emëron në administratë dhe ndan tendera me krimin kjo përbën mafie. Në Shqipëri dhe në Shkodër ka me dhjetëra grupe kriminale që janë të lidhur ngushtë me politikën dhe duhet një reagim i të gjithëve për ta ndaluar këtë situatë”, u shpreh Prençi.

Ai tha më tej se vettingu në Policinë e Shtetit nuk është një zgjidhje dhe një e mirë që i bëhet policisë dhe është e panevojshme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej