- Advertisement -

TAG

krimi

Le Figaro: Krimi po përfiton nga reforma në drejtësi në Shqipëri

Hosanatë dhe duartrokitjet për historinë e suksesit me reformën në drejtësi po ia lënë vendin kritikave dhe skepticizmit. Dhe si gjithmonë, përpara institucioneve ndërkombëtare,...

“Një makinë pa targa po shpërndan para për vota”, çfarë sinjalizoi PD pak para krimit në Elbasan

Të tjera detaje dalin në dritë nga krimi i rëndë që tronditi sot Elbasanin, vetëm 4 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit. Në ngjarjen e...

Mos e shit votën vëlla e motër…

Jo, nuk jemi ne krimi, nuk jemi ne droga, jo ti s'na përfaqëson, Gjithë të zezat dhe mënxyrat bëre, por shpresën jo s’e vrave dot.   Kemi...

Detaje tronditëse nga ekzekutimi i dy vëllezërve në Krujë. Identifikohet vrasësi (film)

Identifikohet autori i dyshuar i vrasjes së dy vëllezërve Gazmir dhe Xhoi Bardhi 34 dhe 24 vjeç, në Gramëz të Krujës. Burime nga policia bëjnë me...

SPAK-ASPAK luftë kundër terrorizmit dhe trafiqeve apo dorëzim ndaj krimit dhe terrorizmit?*

Me ndryshimet e vrullshme ligjore  në revolucionin e të ndryshuarit të çdo strukture, gërme apo koncepti të drejtësisë së vjetër jorilindase, krijuan dhe SPAK-un...

Letra e Hasan Hykës: Top Channel është në shërbim të krimit

Hasan Hyka, vëllai i Përparim Hykës, i cili akuzohet nga familja Haklaj si autori i vrasjeve të Fatmir Haklajt dhe vëllezërve të tij, nëpërmjet...

Shqipëria në listën gri të pastrimit të parave/ Tabaku: Spektakli politik me zyrtarë të kamufluar

Ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku është shprehur se Shqipëria është vendosur në listën gri të pastrimit të parave nga Moneyval, institucioni që merret me...

I vendosën eksploziv poshtë makinës/ Administratori i Vllaznisë: Nuk më tremb asgjë

Administratori i Vllaznisë, Suad Lici, të cilit iu vendos eksploziv poshtë mjetit, e cila fatmirësisht nuk shpërtheu, është shprehur se nuk kam konflikte me...

Edi Rama kërcënon pasi Enkel Demi e krahasoi me Duçen: Zgjodhët krimin!

Gazetari Enkel Demi tha sot në mëngjes se Edi Rama po e përdor “Anti-KÇK”-në si Duçja propagandën e tij fashiste. Menjëherë në një tweet ai shprehet:...

Reagon Bardhi: Qeveria e Ramës është vetë krimi dhe korrupsioni

Sekretari i Pergjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale pas deklaratave të kryeministrit, Edi Rama në prezantimin...

Latest news

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...

Maluma vjen më në fund në Tiranë, zbulohet data dhe vendi i mbajtjes së koncertit të shumëpritur

Shumë koncerte të rëndësishme u anulluan për shkak të pandemisë Covid-19 në të gjithë botën , po ashtu si dhe në Shqipëri. Një nga...
- Advertisement -