Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ish-drejtoresha e burgut të grave kopjon poezinë e Kadaresë: Është e imja

Nga Media 0

Ish-drejtoresha e burgut të grave në Tiranë, Xhoi Jakaj ka qenë në “shënjestrën” e komenteve negative pas një postimi që ka bërë në profilin e saj në Facebook.

Jakaj ka shkruar një poezi thuajse identike me “Kristal” të Ismail Kadaresë. Pasi miqtë ia kanë vënë në dukje këtë ngjashmëri, nëna e modeles Oriela Marashi, ka theksuar se nuk e ka lexuar asnjëherë poezinë e Kadaresë dhe se ato vargje që ka shkruar janë të sajat.

Pedagogia Xhoi Jakaj e ka fshirë postmin nga profili i saj në Facebook, por poezia e “saj” tashmë është kudo online.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej