Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Isa Mustafa flet për herë të parë pas humbjes

Nga Loneta 0

Ish-kryeministri dhe Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka folur për herë të parë pas humbjes së kësaj force në zgjedhjet e parlamentare të parakohshme në Kosovë. Përmes profilit të tij në Facebook, Mustafa ka pranuar rezultatin e zgjedhjeve dhe ka thënë që fushata e LDK ishte dinjitoze.

“Të nderuar qytetarë, ju e dhatë vendimin tuaj në këto zgjedhje. Mbi të gjitha mbizotëroi zëri i kundërshtimit.

LDK në ditët në vijim do të analizojë dhe vlerësojë rezultatet e zgjedhjeve dhe do të reflektojmë në interes të anëtarësisë dhe të qytetarëve. Vendimin do ta marrim edhe me deputetët pas certifikimit të rezultateve si dhe me partnerët e koalicionit. Falënderoj të gjithë ata që ia dhanë besimin koalicionit tonë dhe kandidatit për kryeministër, Avdullah Hotit, i cili bëri një fushatë dinjitoze në të gjitha fushat”- shkruan Mustafa.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej