Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Inva Mula rrëfen për tërmetin e 26 nëntorit: U ktheva të qëndroja vetëm një natë në Shqipëri, por ajo ishte nata e tmerrit

Nga Ejona 0

Sopranoja e famshme, Inva Mula ka rrëfyer sesi i ka përjetuar momentet e tërmetit tragjik në 26 Nëntor.

Ajo tregoi se kishte mbërritur në Shqipëri për të qëndruar vetëm një natë dhe ajo natë rastisi të ishte nata e tërmetit.

Inva Mula u shpreh në studion e “ABCNews” se ka përjetuar momente tmerri. Madje sopranoja ndau edhe një moment prekës me një qytetare ditën e tërmetit.

“Unë pesonalisht e përjetova me frikë. Kisha ardhur vetëm për një natë, por ajo ishte nata e tmerrit. Shumë e frikshme, ajo ora 03.56 minuta. Kjo na tregon se nuk jemi asgjë në këtë botë. Jemi kaq vunerabël, sepse për disa sekonda gjithçka kthehet përmbys… Kjo ishte një tragjedi e madhe për vendin dhe askush nuk ka mbetur indiferent.

Unë që atë ditë mora makinën dhe shkova në zonat e prekura më rëndë nga tërmeti. Më emocionoi një nënë e cila teksa mbante fëmijën e vogël në krahë më tha “u desh që të binte termeti që të takoja ty””, tha Inva Mula.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej