Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Incidenti në Shkodër, Gjimnazisti i kthehet Rudina Hajdarit: Je shtojca e Edi Ramës (Film)

Nga Media 0

Një incident është regjistruar sot në takimin e deputetes Rudina Hajdari me të rinjtë në shkollën e gjuhëve të huaja “Shejnaze Juka” në Shkodër.

Në një aktivitet në kuadër të Ditës Europiane të Gjuhëve të Huaja, një prej nxënësve është çuar në këmbë duke i thënë deputetes se është shtojcë e Edi Ramës në parlament dhe se është turpi i këtij vendi.

Hajdari: Ti je djalë i ri dhe nuk duhet të merresh me politikë. Ne jemi këtu për të festuar, a je nga Evropa apo nga je? Do bëhesh çun evropian apo jo?

Nxënësi: A njef Azem Hajdarin?

Rudina Hajdari: Unë e njoh Azem Hajdarin e më vjen mirë që e njeh Azem Hajdarin.

Nxënësi: Unë e njof Azem Hajdarin, po s’e njeh ti! Ai ka luftuar për demokracinë këtu, ti po lufton me sjell komunizimin. Shtojca e Edi Ramës je ti, ti je turpi i shqiptarëve! Je turpi i shqiptarëve!”.

/balkanweb.com/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej